Змінено розмір адміністративного збору

З 1 січня 2018 року змінився розмір адміністративного збору за надання послуг у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу. Зокрема, нові розцінки діють для проведення державної реєстрації прав, реєстраційної дії, або запиту про надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Адміністративний збір розраховується від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому на перше січня календарного року. Оскільки з першого січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний бюджет на 2018 рік», яким встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 гривні на місяць, відповідно змінився й розмір адміністративного збору.

І. Плата у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців  та громадських формувань

у 2018 році ( з 01.01.2018)

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою  – 530 грн;

Скорочені строки реєстрації для юридичних осіб:

- від 2 год. до 6 год.: 1060 грн. та додатково адміністративний збір - 530 грн.
- протягом 2 год.: 2650 грн. та додатково адміністративний збір - 530 грн.

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об'єднання або благодійну організацію – 180 грн.

Державна реєстрація змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця – 180 грн.

Скорочені строки реєстрації для фізичних осіб-підприємців:

- від 2 год. до 6 год.: 360 грн. та додатково адміністративний збір - 180 грн.
- протягом 2 год.: 900 грн. та додатково адміністративний збір - 180 грн.

Державна реєстрація на підставі документів, поданих в електронній формі – 75 % від відповідного розміру адміністративного збору.

Виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

(щодо юридичної особи) – 160 грн.

Виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

(щодо фізичної особи – підприємця) – 50 грн.

Надання відомостей з Єдиного державного реєстру у вигляді витягу – 90 грн.

Надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі – 120 грн.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про професійні спілки, їх організації або об’єднання

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

У разі відмови в державній реєстрації адміністративний збір не повертається.

ІІ. Плата за проведення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав у 2018 році ( з 01.01.2018)

Державна реєстрація права власності :

- у строк, що не перевищує 5 робочих днів - 180 грн;
- у строк 2 робочі дні – 1760 грн;
- у строк 1 робочий день – 3520 грн;
- у строк 2 години – 8810 грн.

Державна реєстрація іншого речового права:

- у строк, що не перевищує 5 робочих днів – 90 грн;
- у строк 2 робочі дні – 880 грн;
- у строк 1 робочий день – 1760 грн;
- у строк 2 години – 4410 грн.

Державна реєстрація обтяжень речових прав, іпотеки – 90 грн.

Внесення змін до записів Державного реєстру прав – 70 грн.

Отримання інформації з Державного реєстру прав:
-отримання інформації, витягу в паперові формі – 40 грн;
-отримання інформації, витягу в паперові формі – 20 грн.

Адміністративний збір справляється за одну надану послугу у сфері державної реєстрації прав.

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав одночасно усім співвласникам нерухомого майна адміністративний збір справляється один раз у повному обсязі.

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав співвласникам нерухомого майна окремо один від одного адміністративний збір справляється у повному обсязі з кожного із співвласників.

У разі відмови у проведенні реєстраційних дій адміністративний збір не повертається.

У разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір підлягає поверненню.

Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.