Отримання земельних ділянок учасниками АТО

Учасникам бойових дій (до яких відносяться особи, визначені статтями 5, 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») надаються, зокрема, такі пільги як першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян є правом, а не обов’язком, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення відповідної заяви (клопотання) без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Учасники бойових дій мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

-    для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Із земель державної або комунальної власності земельні ділянки для городництва можуть надаватися лише в оренду.

Рішенням сесії міської ради було виділено земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в мікрорайонах Східний та Заводський.

У Центрі надання адміністративних послуг приймаються документи від учасників АТО для надання адміністративних послуг з передачі зазначених земельних ділянок у приватну власність.