Міжнародна конференція з представниками ЦНАП України

9-10 жовтня 2017 року у м. Київ відбулась міжнародна конференція з питань реформи системи надання адміністративних послуг та децентралізації повноважень.

В роботі конференції взяли участь представники обласних адміністрацій, територіальних громад, заступники міських голів, керівники ЦНАПів з усієї України.

Черкаську область представили спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Вікторія Тарасенко, керівник ЦНАП м.Умань Людмила Лірник та керівник ЦНАП ОТГ Білозір'я Олена Яжемчук. За вагомий внесок у розвиток системи надання адміністративних послуг населенню вони  отримали подяки Мінекономрозвитку України та Мінрегіонбуду України. Захід відбувся у 5-ту річницю прийняття Закону України "Про адміністративні послуги".

YesYes

Відкрив конференцію з вітальним словом Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, який відмітив, що ЦНАП сьогодні - це синонім зручності.

Yes

В роботі конференції взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, заступник Міністра Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе, заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова, перший заступник Голови Державної міграційної служби Діна Пімахова.

Yes

Найбільше питань, пропозицій і зауважень від присутніх керівників ЦНАПів отримали представники Мінюсту, Держгеокадастру, ДАБІ, Державної міграційної служби, адміністративні послуги яких є найбільш популярними у ЦНАП.

Yes

Окреме питання стосувалось електронного врядування в системі надання адмінпослуг, де головним критерієм визначалось, що "Бігати мають дані, а не люди".

В ході конференції присутніх було ознайомлено з кращими практиками з надання адмінпослуг у Грузії та Республіці Вірменія.

YesYes

Не останню роль у реформуванні системи надання адміністративних послуг відіграють міжнародна допомога та участь неурядових організацій. Учасників ознайомили з проектами "Реформа управління на сході України ІІ", "Офіс реформи адміністративних послуг", проектами U-LEAD та PROMIS, проект ЄС з модернізації центрів надання адміністративних послуг.

Як підсумок конференції було визначено, що "Мета державного управління на сьогодні - це будувати сервіс навколо людини і саме ЦНАП є інструментом цього будівництва"